Úvod Aktuality Vodárny varují před podvodníky

Vodárny varují před podvodníky

Vodárny varují před podvodníky

27. červen 2013

Dnes byly Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) upozorněny naším odběratelem z Kladna,

že jeho manželku telefonicky kontaktovala údajná pracovnice vodáren a upozornila ji, že bude v jejich domácnosti prováděna kontrola kvality vody po povodních. Zároveň si ověřovala, zda v době kontroly dvou pracovníků vodáren bude přítomen i manžel. 

Varujeme všechny naše odběratele před zneužitím důvěry podvodníky. Kladno nebylo postiženo povodní a jímací území, ze kterého je zásobováno město Kladno se nachází mimo povodňovou oblast.

Upozorňujeme naše zákazníky, že v důsledku povodní ani jednom případě nedošlo ke kontaminaci pitné vody ve veřejném vodovodu s jinou vodou. Ubezpečujeme naše odběratele, že pitná voda byla a je v těchto dnech nezávadná a lze ji užívat bez jakýchkoliv rizik. Plán sledování kvality vody  je vypracován v souladu s platnou legislativou. Je nastaven tak, že každý týden se odebírají vzorky vody přímo ve zdrojích pitné vody a třikrát týdně se odebírá řada vzorků u spotřebitelů, se kterými vodárna dlouhodobě spolupracuje.

Doporučujeme našim zákazníkům, aby požadovali vždy na zaměstnanci SVAS předložení identifikační karty. K ověření totožnosti pracovníka vodáren lze využít i telefonní číslo zákaznického centra společnosti -  840 121 121, na které se lze dovolat 24 hodin denně.

Portál vyjadřování a objednávek

Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.

Cena vody v roce 2022

Technické standardy