Úvod Aktuality Středočeské vodárny zavedly platby pomocí QR kódu

Středočeské vodárny zavedly platby pomocí QR kódu

Středočeské vodárny zavedly platby pomocí QR kódu

26. duben 2013

Středočeské vodárny a ostatní pobočky ze skupiny Veolia Voda připravily pro své zákazníky nový způsob bezhotovostní platby za vodné a stočné.

Jde o speciální platební QR kód pro bankovní aplikace na chytrých telefonech, který Středočeské vodárny tisknou na svých zúčtovacích dokladech.

 

Od dubna 2013 mohou zákazníci všech společností skupiny Veolia Voda Česká republika, a.s. využít k úhradě vyúčtování za vodné a stočné svůj chytrý mobilní telefon. Pomocí nainstalované aplikace jejich banky jednoduše načtou informace obsažené v QR kódu, který se nachází na faktuře a platební příkaz v bankovní aplikaci se automaticky vyplní správnými údaji. Platbu pak již stačí pouze potvrdit.  Zákazníci se tak vyhnou možným chybám, které vznikají při přepisování údajů do platebního příkazu jejich banky.

Pro zákazníky, kteří upřednostňují platby v hotovosti, nabízejí Středočeské vodárny možnost úhrady na terminálech společnosti Sazka sázková kancelář, a.s. Na fakturách najdou zákazníci vedle QR kódu i čárový kód, jehož platební údaje dokáže terminál přečíst a vystavit potvrzení o úhradě, kterou zákazník provede v hotovosti. Široká síť terminálů (prodejny tabáku, čerpací stanice, večerky apod.) a prodloužená otevírací doba umožňuje zákazníkům uhradit vyúčtování dle jejich potřeb. Za tuto službu hradí zákazník jednotný poplatek 15,- Kč bez ohledu na výši úhrady.

Portál vyjadřování a objednávek

Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.

Cena vody v roce 2022

Technické standardy