Úvod Aktuality Letošní likvidace hlodavců skončila

Letošní likvidace hlodavců skončila

Letošní likvidace hlodavců skončila

24. listopad 2020

Celoplošná podzimní deratizace kanalizační sítě provozovaná společností Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) skončila.

Avšak boj s hlodavci nekončí. V následujícím období bude probíhat opakovaná deratizace na podněty úřadů či občanů.

„Pravidelnou celoplošnou deratizací se snažíme udržovat populaci potkanů v přiměřené míře, ale bohužel se nemění postoje některých spoluobčanů, kteří vesele přikrmují hlodavce  zbytky jídel z domácností prostřednictvím výlevek a záchodových mís, či přikrmují toulavá zvířata odpadky, které vyhazují k popelnicím,“ uvedl Bc. Vladimír Dragoun, manažer provozu kanalizace SVAS. „Tento nezodpovědný přístup napomáhá potkanům ke snazší cestě za potravou. Pak jsou obyvatelé sídlišť překvapeni výskytem hlodavců u kontejnerových stání a žádají po naší společnosti provést dodatečnou deratizaci," upřesnil Vladimír Dragoun.

„Obvykle platí, že mírná zima napomáhá vyšší porodnosti hlodavců, proto jsme v letošním roce předpokládali, že položíme více nástrah do kanalizačních šachet. Opak byl pravdou. Jarní celoplošná deratizace nám ukázala, že v letošním roce nedošlo ke zvýšení počtu kolonií potkanů,“ sdělil Vladimír Dragoun. „Množství nástrah, které jsme položili, jsou ve stejném množství jako v předcházejícím roce,“ upřesnil Vladimír Dragoun a dále pokračoval, „v místech, kde zástavba navazuje na polnosti, nás žádali spoluobčané, zda bychom nepomohli s polními hlodavci, kteří se v letošním roce přemnožily a v honbě za potravou se dostaly blíže k nemovitostem. Jenom bych chtěl upozornit, že v tomto případě je potřeba se obrátit na příslušný obecní či městský úřad. Likvidace polních hlodavců nepatří do služeb naší společnosti“, upřesnil Vladimír Dragoun.

Pro maximální účinnost zredukování počtu hlodavců probíhají celoplošné deratizace v jarních a podzimních měsících.

V rámci celoplošné deratizace bylo využito skoro 20 000 kanalizačních vstupů s téměř  4 000 kg návnad.

 

                              

Portál vyjadřování a objednávek

Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.

Cena vody v roce 2022

Technické standardy