Úvod › Aktuality › Havárie zásobního řadu byla vyřešena v rekordním čase
Prasklé litinové potrubí na zásobním řadu o průměru 600 milimetrů v ulici Unhošťská u čp. 2540 v Kladně – Kročehlavech ve čtvrtek 11. 7. v odpoledních hodinách ohrozilo dodávku vody pro cca 5000 obyvatel přilehlého okrsku „0“ a „3“. V důsledku havárie došlo k úniku pět set kubických metrů vody.
„Ihned po příjezdu na místo havárie jsme jej ve spolupráci s Policií ČR zabezpečili. Byli vyzváni majitelé motorových vozidel bezprostředně ohrožených havárií k přeparkování. Vozidla, u kterých nebyl zjištěn vlastník, bylo odtaženo na protější parkoviště,“ uvedl Jaromír Musil z provozu vodovodu Kladno. „Manipulací na vodovodní síti se nám podařilo zabezpečit plynulou dodávku vody pro všech cca 5000 obyvatel sídliště okrsků „0“ a „3“, kteří by jinak v důsledku havárie byli bez vody. Zatím nedokážeme přesně určit, co havárii způsobilo. S největší pravděpodobností to ale bylo stářím materiálu,“ řekl Jaromír Musil.
Technicky náročná oprava řadu byla ukončena v pátek ve večerních hodinách. V dnešních dnech se pokračuje v dokončovacích pracech na úpravě terénu a komunikace.
Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.
Cena vody v roce 2023
Technické standardy
Odečty vody