Úvod Média Tiskové zprávy 2023 Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

Vodárny doporučují úpravu zálohových plateb

16. leden 2023

Vzhledem k současnému zdražení veškerých vstupů, a s tím související změnou ceny vodného a stočného v roce 2023, vodárny doporučují odběratelům zvýšit částku pravidelných zálohových plateb.

Úprava zálohových plateb se provádí automaticky v období po ročním vyúčtování, kdy je známa skutečná spotřeba za uplynulý rok. Vzhledem k letošní výjimečné situaci však doporučují vodárny odběratelům nastavit si takovou výši zálohy, aby v ní byl promítnut aktuální nárůst ceny vodného a stočného. Toto opatření pomůže snížit riziko vysokého nedoplatku při následném vyúčtování.

O kolik zvýšit zálohy?

Rozhodující je, zda měl odběratel v předchozím vyúčtování přeplatek či nedoplatek. Spotřebu vody může však ovlivnit i celá řada dalších faktorů, proto je zvýšení záloh individuální záležitostí. Obecně je odběratelům doporučeno zvýšení záloh o cca 20 %, tam, kde měli loňské vyúčtování zhruba vyrovnané. Požadavek na změnu výše zálohových plateb je možné zaslat písemně na adresu vodáren, případně emailovou adresu info@svas.cz. Možné je též nahlášení změny telefonicky na zákaznickou linku 840 121 121, 602 128 127, registrovaní odběratelé si pak mohou navýšení provést ve svém Zákaznickém účtu.
Portál vyjadřování a objednávek

Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.

Cena vody v roce 2023

Technické standardy