Úvod Média Tiskové zprávy 2020 Areál kladenských kasáren se stane vzdělávacím kampusem

Areál kladenských kasáren se stane vzdělávacím kampusem

Areál kladenských kasáren se stane vzdělávacím kampusem

15. květen 2020

Primátor města Kladna Dan Jiránek se sešel s vedením ČVUT a Středočeských vodáren,

aby konkretizovali plány na následující využití areálu bývalých kasáren v Kladně. Jedna z dalších budov opuštěného areálu by v budoucnu měla být využita jako výuková základna pro, zejména v této době tak potřebný studijní program Laboratorní diagnostika ve zdravotnictví, s prvotřídně vybavenými laboratořemi mikrobiologie, imunologie, biochemie a dalšími a s učebnami přednáškovými prostory a další budova by se měla stát vzdělávacím střediskem Institutu vodárenství.

„Vysokému školství se v Kladně daří a jsem za to velmi rád. Za symbolickou korunu jsme už v lednu prodali Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT (FBMI) opuštěnou budovu v areálu bývalých kasáren pro další rozšíření školy. Současné dvě budovy fakulty - sedmipodlažní budova na náměstí Sítná a stávající pronajatá dvoupodlažní budova v Kasárnách v ul. Sportovců - už totiž kapacitně nestačí, “řekl primátor Dan Jiránek a dodal: “Areál kasáren je velmi rozsáhlý, bude jen dobře, když se zde co nejvíce budov podaří využít a opravit. Bývalá kasárna jsou ideálním prostorem pro vzdělávací instituce a vytvoření vzdělávacího kampusu pro Kladno i široké okolí.“

„Spolupráce s radnicí Kladna si nesmírně vážím, ČVUT zde dlouhodobě úspěšně vzdělává nové odborníky a kapacitně se neustále rozrůstáme. Vstřícnost města pro vznik nových výukových prostor si velmi vážím a věřím, že se podaří realizovat co nejdříve,“ řekl prof. Jozef Rosina, proděkan FBMI.

V areálu bývalých kasáren plánují také Středočeské vodárny otevřít Institut vzdělávání ve vodárenství. „Vzdělávání a voda je z našeho pohledu ideální a logické spojení. Environmentální vzdělávací institut je jedním z plánů, na kterém nyní s naším hlavním akcionářem pracujeme. Spolu s  rektorem ČVUT se bavíme i o dalších možnostech spolupráce, které budeme rozvíjet ještě před dokončením projektu institutu. Jsem velmi rád, že jsme našli spojení tří silných partnerů - provozní společnosti, vzdělávací a vědecké instituce a samotného města Kladna. Takové partnerství je pro každý projekt silnou oporou,“ říká generální ředitel Středočeských vodáren Jakub Hanzl

Při této příležitosti ředitel Hanzl předal primátovi Kladna 1000 roušek a 500 kusů respirátorů druhé třídy. „Děkuji Středočeským vodárnám za další ochranné pomůcky, předáme je do základních a mateřských škol, které se budou za několik dní otevírat a jistě za ně budou všichni rádi,“ poděkoval primátor Jiránek. 

Portál vyjadřování a objednávek

Potřebujete zjistit polohu vodárenských sítí nebo získat technické vyjádření k Vašemu stavebnímu záměru? Využijte prosím Portál vyjadřování a objednávek, který naleznete zde.

Cena vody v roce 2022

Technické standardy