Úvod Voda hrou

Voda hrou

Společnost Středočeské vodárny, a.s. (SVAS) od svého vzniku v prosinci 2004 spolupracuje se školními kolektivy ze základních škol a víceletých gymnázií v rámci jejich programu přírodovědeckých kroužků a rozvíjí jejich aktivity, které vedou ke zlepšení životního prostředí. Se školami úzce spolupracuje při různých akcích a v rámci vzdělávání jsou jim předávány odborné znalosti vybranými specialisty SVAS v rámci tématických přednášek.

Do všech kladenských škol a škol v regionu SVAS byly předány pomůcky pro zkvalitnění výuky v oblasti vodního hospodářství – „vodní kufřík“, který obsahuje nástroje a běžné chemikálie potřebné k názorným pokusům, které dětem vysvětlí vše důležité o vodě.

Každoročně společnost rozvíjí formou soutěží znalosti školních dětí o vodě, životním prostředí, ekologii a učí děti novému pohledu na složitý systém vodního hospodářství.

Prostřednictvím internetu mohou děti navštívit klubové internetové stránky ,
kde jsou vedeny populární formou ke vzdělávací a osvětové činnosti.
 

Žádost o existenci inženýrských sítí a možnost napojení

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost a informace vám bude zaslána.

Možnost napojení na vodovod a kanalizaci

K možnosti napojení na vodovod či kanalizaci, je nutné vypnit tento formulář a zaslat mailem na info@svas.cz nebo poštou na adresu Středočeské vodárny, a.s., U Vodojemu 3085, 272 80 Kladno.

Cena vody v roce 2021

Technické standardy