Úvod Média Tiskové zprávy 2017 Zalévání pitnou vodou při současném extrémně horkém počasí

Zalévání pitnou vodou při současném extrémně horkém počasí

Zalévání pitnou vodou při současném extrémně horkém počasí

1. červen 2017

Rekordní teploty a sucho těchto dnů způsobilo extrémní nárůst spotřeby pitné vody ve Středočeském kraji.

Je proto možné, že se v některých lokalitách začne množství odebrané vody v blízké době blížit distribučním limitům vodovodní sítě. Tato situace by mohla nastat zejména v případech, kdy se najednou začne odebírat velké množství vody. Jako příklad vodárny uvádějí intenzivní zálivky v odpoledních hodinách, kdy se předpokládá návrat většiny odběratelů ze zaměstnání. Vodárny v této souvislosti zdůrazňují, že tedy nejde o problém způsobený nedostatkem vody ve zdrojích, ale o překročení kapacity místních distribučních sítí.  

„Chtěli bychom požádat občany, aby v těchto dnech omezili používání pitné vody na zalévání. V případě, že nelze pro zálivky využít jiný zdroj, doporučujeme odběratelům zalévání rozložit do delšího časového úseku během celého dne a naopak jej omezit v podvečerních a večerních hodinách. Eliminují se tak možné problémy, způsobené nárazově zvýšeným odběre pitné vody v jednom časovém okamžiku,“ dodává Ing. Václav Kodeš, manažer provozu vodovod ze Středočeských vodáren. „Rovněž doporučujeme k doplňování vody do domovních bazénů využít cisteren, které naše společnost vlastníkům venkovních bazénů každoročně nabízí,“ uvedl na závěr Václav Kodeš.

V případě dotazů, týkajících se dodávek vody, je možné kontaktovat Zákaznickou linku Středočeských vodáren na telefonním čísle 840 121 121, 602 128 127.   

Žádost o existenci inženýrských sítí

Potřebujete zjistit, zda na vašem pozemku jsou vodovodní a kanalizační sítě? Pak vyplňte žádost

a informace vám bude zaslána.

Cena vody v roce 2018

Kvalita pitné vody

Technické standardy